Nieuws

AMSTERDAM – De Nederlandse leasemaatschappij TrueNoord heeft zeven verhuurde Embraer E190’s en een Dash8-400 turboprop overgenomen van leasemaatschappij Nordic Aviation Capital (NAC).

In januari 2024 werden al twee verhuurde Embraer E175’s overgekocht van NAC. Die transactie markeerde de voltooiing van de overname van tien Embraer-vliegtuigen die voor het eerst werd aangekondigd in januari 2023.

Met de laatste transactie heeft TrueNoord nu 29 vliegtuigen overgenomen van NAC. Het totale Nederlandse portfolio telt momenteel 94 turboprops en regionale verkeersvliegtuigen.

1 reactie op “TrueNoord verwerft opnieuw verhuurde E-Jets

  1. Anton S. schreef:

    Het businessmodel achter deze transacties lijkt, dat:
    – NAC door het afstoten van toestellen haar schuldpositie verbetert en
    – het Nederlandse True Noord tegen een schappelijke prijs de toestellen verwerft,
    – waarbij voor haar door die lage verwervingsprijs de marge ten opzichte van de doorlopende leasetermijnen gunstiger wordt.
    De inmiddels tussen de oorspronkelijke financiering van de toestellen en de nu opgelopen marktrente kan spelbreker zijn, behalve als True Noord ook de financiering van de Denen mee heeft over kunnen nemen.
    Dat laatste heeft voor de Deense bankier dan als voordeel, dat ze nu een steviger debiteur hebben.
    Voor True Noord is het voordeel, dat ze meer schaalgrootte in hun operatie krijgen met een goede marge als vertrekpunt voor verdere expansie.
    De luchtvaartmaatschappijen zullen, anders dan een ander banknummer waarop ze de maandelijkse lease fee moeten overmaken, er niet veel van merken.

    Als het bovenstaande klopt, dan laat True Noord hier wel een knap stukje financial/aviation engineering zien!
    Laten we hopen, dat True Noord binnenkort een plukje toestellen van de nieuwste generatie her in der in de wereld mag laten landen.