NORTH KINGSTOWN – Regent (Regional Electric Ground Effect Nautical Transport) gaat samenwerken met Surf Air Mobility om in Miami een basis voor ‘seaglider’ operaties op te zetten.
Gemikt wordt een passagiersservice voor heel Zuid Florida, inclusief routes vanuit Miami, Fort Lauderdale, Palm Beach en de Caribische eilanden.
De deal is de voortzetting van een relatie tussen REGENT en Surf Air-dochter Southern Airways. De seagliders kunnen al in 2027 in gebruik worden genomen.
Dezer dagen werd ook bekendgemaakt Japan Airlines (JAL) en REGENT gezamenlijk de inzet van de twaalfpersoons Viceroy in Japan onderzoeken. AL en Regent mikken daarbij op ‘praktijkproeven’ die vanaf 2025 in Japanse wateren moeten gaan plaatsvinden. De met het oog hierop besloten overeenkomst is een uitvloeisel van een eerder dit jaar door JAL gepleegde strategische investering in Regent. In het verlengde daarvan zal JAL ook optreden als regionale Regent dealer.
De Viceroy zal tot twaalf passagiers kunnen vervoeren over een afstand van bijna 300 km. Met toekomstige accucapaciteiten hoopt Regent op ‘vluchten’ van wel 900 km. De Viceroy is bedoeld voor routes tussen steden aan de kust. Dat kunnen steden aan het vasteland zijn of op een eiland gelegen. De zogenoemde seaglider kan zowel varen als vliegen. In vliegmodus opereert de Viceroy slechts een paar meter boven het water op een snelheid van maximaal 180 mph (290 km/h).