![](https://www.pilootenvliegtuig.nl/wp-content/uploads/2024/11/A400M-230x140.webp)
GETAFE – Airbus heeft twee strategische contracten getekend met de Organization for Joint Armament Cooperation (OCCAR) voor de upgrade van de A400M-vloot van zeven landen.
OCCAR, een internationale organisatie gevestigd in Bonn, beheert het A400M-programma namens Duitsland, Frankrijk, het Verenigde Koninkrijk, Spanje, Turkije, België en Luxemburg.
De nieuwe contracten zijn de zogenaamde A400M Global Support Services (GSS3) en Block Upgrade 0 waarmee de mogelijkheden van het vliegtuig moeten worden vergroot. Block Upgrade 0 verbetert volgens Airbus niet alleen de belangrijkste elementen van de A400M-systemen, zoals vluchtbeheersystemen, maar zorgt er ook voor dat de A400M-vloot volledig voldoet aan de nieuwste NAVO-vereisten.
Verbetering van tactische informatie, op satellieten gebaseerd landingssysteem of Narrow Band SATCOM en WiFi maken deel uit van het upgradepakket.