Nieuws
Foto: Jetstream Aviation Capital.

MIAMI – De Amerikaanse turbopropleasemaatschappij Jetstream Aviation Capital heeft een zevende Saab 2000 verhuurd aan Air Charter Express, de passagiersdivisie van Freight Runners Express.

Het vliegtuig is het zevende binnen een vliegtuigovereenkomst tussen Jetstream en Freight Runners Express/Air Charter Express (FRE/ACE) en zal worden ingezet onder de contractuele en ad hoc passagier charteractiviteiten van de luchtvaartmaatschappij.

De productie van het tweemotorige Saab 2000 werd eind jaren negentig gestaakt na 63 gebouwde exemplaren. Het toestel kan 50–58 passagiers vervoeren over maximaal 1.549 nm (2.869 km) bij een kruissnelheid van 665 km/h. Wereldwijd zijn momenteel nog ruim dertig toestellen van dit type operationeel.

Naast de Saab 2000-turboprops exploiteert FRE/ACE momenteel negen Embraer EMB-120’s binnen zijn charterdivisie voor passagiers, die gespecialiseerd is in ad hoc- en contractactiviteiten voor de sportsector.

De vrachtdivisie exploiteert met Embraer EMB-120 en Beech 99’s operaties voor meerdere partijen, waaronder verschillende grote mondiale vracht vervoerders.