Nieuws
Foto's: Qatar Executive.

DOHA – Qatar Executive (QE), een dochteronderneming van Qatar Airways Group, heeft twee nieuwe Gulfstream G700-zakenjets aan de vloot toegevoegd en is daarmee ’s werelds eerste commerciële operator van dit vliegtuig. QE bestelde bij de introductie van de G700 tien toestellen van dit type.

De nieuwe G700-vloot treedt in juni volledig in commerciële dienst en QE ontvangt naar eigen zeggen al vooruitgaande interesse van klanten om het nieuwe vliegtuig te charteren.

Aan boord van een G700 is plaats voor maximaal negentien passagiers. De zakenjet kan afstanden tot 7.750 nm (14.353 km) overbruggen. Het toestel is uitgerust met een Symmetry Flight Deck met active control sidesticks en het meest uitgebreide gebruik van touchscreen-technologie in de industrie. Gulfstream werkt nog aan de certificatie van de G800, die met 8.000 nm (15.000 km) zelfs nog verder komt dan de G700.

De Qatar Executive G700 zal ook te zien zijn op de komende European Business Aviation Convention & Exhibition (EBACE2024) in Genève in Zwitserland.

De vloot van QE telt momenteel twee Airbus ACJ319-100’s, veertien G650ER’s en twee Bombardier Global 5000’s.