Nieuws
Foto via Facebook.

SEOEL – De Zuid-Koreaanse luchtvaartmaatschappij Korean Air neemt afscheid van drie van haar tien Airbus A380-861’s. Het eerste toestel (MSN 59, de HL7613) verkeert inmiddels in ‘verre staat van ontmanteling.’

De in 2011 geleverde Airbus werd tijdens de COVID-19 pandemie in maart 2020 geparkeerd om vervolgens in april 2024 aan de vloot te worden onttrokken. Twee andere A380’s wacht binnenkort eenzelfde lot.

De overige zeven A380’s blijven volgens Korean tot hun pensionering in dienst van de maatschappij, die zeer recent ook vijf van haar vijftien Boeing 747-8’s verkocht aan de Sierra Nevada Corporation.

Van de 251 tot 2021 geleverde A380’s zijn er inmiddels 22 ontmanteld. Recent besloot de Duitse leasemaatschappij Dr. Peters Group er ook vier te laten ontmantelen.

Foto via Facebook

9 reacties op “En opnieuw worden er Airbus A380’s ontmanteld

  1. Arie Verboon schreef:

    Heel jammer dat brandstof efficiëntie de nekslag is voor dit fantastische vliegtuig. Twee dekken om te boarden en de 100+ keer dat ik met A380 Emirates vloog was altijd superfijn: groot, massief en super stabiel. De business class was/is gewoon prima en de FirstClass absoluut een ervaring op zich. Helaas, de A380 was een te kort leven beschoren.

  2. Joost schreef:

    Op het vliegveld van Teruel, Spanje worden inmiddels ook A380 s ontmanteld en gestald, wachtend op een hopelijk nieuwe start. Meest comfortabele vliegtuig waar ik ooit mee gevlogen heb. En ik heb al in heel wat kisten meegevlogen…

  3. Eddy schreef:

    Probleem is niet zoals eerder aangegeven dat het rammelbakken zijn, Freddy heeft denk ik nooit gevlogen, deze vliegtuigen zijn namelijk de beste en meest ruime comfortable vliegtuigen van dit moment.
    Probleem is dat het viermotorige toestellen zijn die net als de 747 relatief veel brandstof gebruiken en hiermee minder efficiënt zijn.

  4. Hans schreef:

    Met de hand.Niet door achter de computer te zitten

  5. Michael schreef:

    if it is a boeing I am not going ! vliegende doodskisten .

  6. Ed schreef:

    Maar wat is nou helemaal het probleem met de a380 ?

  7. Freddy Vanremoortere schreef:

    Was te verwachten…nooit een succes geweest…rammelbakken…geef mij maar Boeing 787
    777…dat zijn machines voor de toekomst
    Kijk naar de 747….de qeens of the sky
    En nog voor veel jaren
    Onverslijtbaar

  8. René schreef:

    Vlak bij het vliegveld van Lourdes. Staan 15 A380 klaar om verder ontmanteld te worden. De motoren zijn reeds verwijderd.

  9. Ali Woerdings schreef:

    Hoe worden zoveel vliegtuigen ontmanteld?