RAAMSDONKVEER – Aviterra, een in Dubai gevestigd bedrijf, heeft een deal gesloten met PAL-V om vliegende auto’s naar het Midden-Oosten en Afrika te brengen. Aviterra bestelt met het oog hierop meer dan honderd PAL-V Liberty’s.
Aviterra wordt gerund en ondersteund door een van de oprichters van Jetex, een grote speler op de markt van luxe vervoer. Het bedrijf ziet de Liberty als “ultieme oplossing voor ‘last-mile’ en regionale mobiliteit”. Met ‘last-mile’ wordt het laatste (of eerste) stukje van een reis bedoeld, bijvoorbeeld met een taxi van het vliegveld naar de plaats van bestemming.
De PAL-V Liberty is ’s werelds eerste vliegende auto, vanwege de combinatie van een gyrocopter en een auto. Met een vliegbereik van 500 km en een maximale luchtsnelheid van 180 km/h verkort de Liberty volgens PAL-V de reistijden met een factor twee tot drie.
…speeltje…
1) Moet je nu naast je (internationaal) rijbewijs ook nóg een vliegbrevet hebben om met de Nederlandse PAL-V Liberty te kunnen reizen ? Hoe hoog men of gaat men er mee vliegen in Dubai. Wordt dit “speeltje” eerdaags ook nog toegelaten in ons eigen land en hoe is het dan met de wetgeving gesteld waar het al druk genoeg is boven ons hoofd ?
2) Wel leuk dat er na Fokker weer eens een vlieg/auto-machine het levenslicht te zien is. Misschien ook wel leuk als je in de zomer op weg naar Zuid Frankrijk niet in de file hoeft te staan en een stuk kunt gaan vliegen. Als kwaad willende er maar geen gekke dingen ermee gaan doen, want behalve voor luchttaxi en civiel gebruik zou de krijgsmacht er ook wel raad mee weten of ben ik een pessimist, ik ga maar uit van het goede van het gebruik van deze PAL-V die al zolang op de tekentafel staat, succes daar in Dubai of elders ! Vlieg het ding elektrisch of met fossiele brandstof ?
Chapeau !
Beslist een geweldige deal voor de Nederlandse bedrijf dat al zo lang aan dit product werkt !
Maar is nu voor het Midden Oosten en Afrika wel de urgentste behoefte het tot een derde bekorten van het ‘last/first-mile’ transport ? Waren er daar geen andere zaken die eerder investeringen vereisen ?
Goed te lezen in ieder geval dat e.e.a. via Aviterra vanuit Dubai gefinancierd wordt !