![](https://www.pilootenvliegtuig.nl/wp-content/uploads/2023/08/EHang-EH216-S-230x161.jpg)
BEIJING – De Chinese overheid heeft woensdag (27 maart) een implementatieplan voor nieuwe vormen van luchttransport uitgegeven. Het plan gaat in op de introductie van onder meer eVTOL’s in grote stedelijke gebieden in de periode tot 2030. De verwachting is de veel producenten in de komende jaren nieuwe toestellen op de markt brengen.
Volgens media in China is het implementatieplan opgesteld door de ministeries van Industrie en Informatietechnologie, Wetenschap en Technologie, Financiën en de Burgerluchtvaartautoriteit van het land.
In het plan staat dat de infrastructuur van China tegen 2027 gereed zal zijn om nieuwe vormen van geëlektrificeerd vervoer door de lucht in grote steden mogelijk te maken. Er wordt onder meer gesproken over onbemande commerciële vluchten, logistieke diensten en noodhulp.
In aanloop naar de volledige implementatie van ‘urban air mobility’ moet het gebruik van eVTOL’s de komende jaren volop worden gedemonstreerd, zo vermeldt het plan. De opstellers denken daarbij met name aan belangrijke gebieden zoals de Yangtze River Delta, Guangdong, Hong Kong en Macao.
Een groot aantal Chinese spelers heeft zich op de ‘UAM-markt’ gestort. Die mikken op een aandeel op de eigen markt, die vele miljoenensteden kent, maar ook op exportorders.