Nieuws
Foto: Armasuisse

BERN – Het Zwitserse Federale Bureau voor Bewapening (Armasuisse) is begonnen met de levering van zestien buiten gebruik gestelde eenpersoons Northtop F-5E-varianten en zes F-5 tweezitters F-5E/F Tiger II aan het US Marine Corps (USMC).

Inbegrepen in de al in 2020 gesloten verkoop zijn naast de 22 vliegtuigen ook de bijbehorende gronduitrusting, reserveonderdelen en logistieke ondersteuning. De totale waarde wordt geschat op 32,4 miljoen dollar.

De 22 F-5E/F’s zullen gebruikt worden als aanvulling op, en in sommige gevallen ter vervanging van, 44 in 2008 in Zwitserland aangekochte vliegtuigen die momenteel in Amerikaanse dienst zijn. In de VS worden ze door het United States Marine Corps (USMC) gebruikt als ‘vijandelijke’ vliegtuigen.

De eerste F-5 werd door een KC-130J transportvliegtuig van het USMC opgehaald op de Zwitserse luchtmachtbasis Emmen. Eenmaal in de VS zal dit vliegtuig een block upgrade krijgen.

Zwitserland schafte tussen 1978 en 1984 in totaal 98 F-5’s aan die werden ingezet voor luchtverdedigingstaken. Daarvan kunnen momenteel nog 25 F-5E Tigers worden aangetroffen, waarvan er momenteel nog achttien operationeel inzetbaar zijn.

1 reactie op “Zwitserland levert F-5E/F Tiger II’s aan VS

  1. Ooit heeft dit type als NF 5 ook bij onze Luchtmacht goede diensten bewezen en nu mag het in de States nog menig jaartje rondvliegen. Mooi toestel.