Nieuws
Foto: Diamond Aircraft.

WIENER NEUSTADT – Lufthansa Aviation Training (LAT) heeft voor haar trainingsdochter European Flight Academy (EFA) de eerste drie van zeven in december 2022 bestelde Diamond DA42-VI trainingsvliegtuigen ontvangen.

Van de zeven DA42-VI-lesvliegtuigen worden er vier in het Zwitserse Grenchen geplaatst en drie in Rostock-Laage, Duitsland. Daarnaast ontvangt Rostock-Laage een van gelijktijdig bestelde DA42 Flight Navigation Procedures Trainers; twee eveneens bestelde FNPT II-simulatoren zijn bestemd voor de EFA in Zürich.

Het theoretische deel van de vliegopleiding vindt plaats in Bremen of Zürich. EFA-locaties voor praktijktraining zijn te vinden in Goodyear (USA), Grenchen (Zwitserland) en Rostock-Laage (Duitsland). Door de vloot- en simulator uitbreiding kan EFA op termijn jaarlijks tot driehonderd studenten opleiden.

Na voltooiing van de leveringen van de Diamond-trainingsvliegtuigen beschikt LAT over veertien DA42’s, tien DA40’s en vier simulators van Diamond.