Nieuws

BEAVERTON – De Amerikaanse ombouw specialist 321 Precision Conversions heeft in Tampa de ombouw van een eerste A321-200PCF voor Raya Airways uit Maleisië afgerond.

Raya vliegt momenteel met een Boeing 737-400 in vrachtuitvoering alsmede een trio aangepaste 757-200s en tekende een leasecontract met ATSG voor een A321-200 PCF met een optie op nog eens twee. De vliegtuigen krijgen tijdens de ombouwfase onder meer een grote vrachtdeur, een versterkte vloer en een door Telair ontwikkeld laadsysteem.

Begin 2022 werd ook bekend gemaakt dat Precision Conversions in Xiamen bij HAECO een ombouwlijn gaat openen voor A321-200s. Deze worden momenteel al voor 321 omgebouwd bij Avocet in het Amerikaanse Sanford, bij Pemco in Tampa en HAECO Americas in Tampa.

De aankondiging volgde kort nadat een nieuwe joint venture tussen Zetland Capi tal Partners en het in verhuur en verhandelen van A320s gespecialiseerde Greenwich Highland Aviation (GHA) vier ombouwslots voor A321-200PCF vliegtuigen liet vastleggen.

Het nieuwe kwartet wordt toegevoegd aan een eerdere conversieorder voor twee vliegtuigen die bij HAECO Americas in Lake City zullen worden omgebouwd.

321 Precision Conversions is een joint venture tussen de Aircraft Transport Services Group (ATSG) en Precision Aircraft Solutions (PAS), en de Britse investeringsmaatschappij Zetland Capital Partners LLP.

Foto’s: Aircraft Transport Services Group (ATSG).

Eerste testvlucht, februari 2022.