Nieuws

F-16 controleert opnieuw conditie Groningse dijken

f-16 controleert toestand van dijken in groningen

DEN-HAAG  Een F-16 van de Koninklijke Luchtmacht heeft voor de tweede keer met infrarood de toestand van de dijken en kades langs het Eemskanaal en het Winschoterdiep in Groningen gecontroleerd. Dit gebeurde maandag (16 januari) op verzoek van Waterschap Noorderzijlvest, dat ook eerder dit jaar een beroep deed op de luchtmacht.

De F-16 maakte met het zogenoemde RecceLite-systeem kwalitatief hoogwaardige beelden. Deze bodende dijkgraaf de mogelijkheid de situatie met die van twee weken geleden te vergelijken. Toen maakte een F-16 van Vliegbasis Volkel eveneens een fotovlucht boven het Eemskanaal. Het water stond hoog en omwonenden werden geëvacueerd.

(Foto Koninklijke Luchtmacht)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

Connect with Facebook

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>